Lody Karmelowo-Czekoladowe Mcennedy z Lidl [test i opinie]

lody karmelowo-czekoladowe mceenedy testMożna powiedzieć, że sezon lodowy już zakończony, ale właściwie po co kończyć, skoro nie trzeba. Zanim w lodówkach marketowych zacznie się posucha lodowa postanowiłem sięgnąć po kolejne. Tym razem padło na Lidlowe lody karmelowo-czekoladowe z tygodnia amerykańskiego, choć nie wiem czy czasem nie ma ich w stałej ofercie (albo sprzedają się bardzo słabo bo u mnie dostępne są już od jakiegoś czasu, a przecież od tygodnia amerykańskiego już trochę minęło ;)).

Było już tutaj trochę lodów z oferty amerykańskiej Lidla: niedawno Cheeky Caramel, czy takie klasyki jak lody o smaku masła orzechowego czy Cookie Dough. Trzeba przyznać, że wszystkie nawet jeśli nie były wybitne to przynajmniej bardzo dobre. Byłem więc dobrej myśli jeśli chodzi o lody Mcennedy (czyli Lidlowej marki do sygnowania produktów „amerykańskich”).

Cena 8,99zł (chyba, poprawcie mnie jeśli cena jest inna, bo piszę z pamięci) to standard, choć trzeba zaznaczyć, że tutaj opakowanie jest prawie 20% mniejsze niż w przypadku wymionych wyżej.

Jak widać, lody te nie są mieszanką smaków a po prostu dwiema osobnymi warstwami w jednym pudełku. A na dokładkę przez środek biegnie solidna warstwa karmelu.

Zacznę od plusów. Lody czekoladowe, naprawdę solidne, czuć mocno gorzką czekoladę, nie są przesłodzone (dobre takie, nie za słodkie hue hue) no i z naprawdę dużymi kawałkami czekolady w sporych ilościach. Po prostu niezłej jakości czekoladowe lody. 😉

lody takie nie za słodkie

Drugą część stanowią lody karmelowe. I tutaj trochę możecie się zdziwić jeśli preferujecie lody z bardzo wyrazistym smakiem, bowiem przez jakieś pół opakowania byłem przekonany, że jem lody śmietankowe. Karmel w ich smaku jest naprawdę delikatny.

Wiadomo jednak, że nie ma tego złego, czego nie może naprawić duża ilość ciągnącego się karmelu, prawda? No cóż, chciałbym powiedzieć, że stało się tak w tym przypadku, niestety spora ilość karmelu tutaj była, ale z całą pewnością nie był on ciągnący się. Szczerze mówiąc nie wiem co to było, konsystencja była dość dziwna. Bardziej mocno rozpuszczonej galaretki niż karmelu.

skład lody z lidla

Niemniej smak pozostał, ale niesmak pozostał (tak, to zdanie miało tak brzmieć, jestem z niego dumny).

Jak wypada całość? Cytując klasyka – no tak średnio bym powiedział. Same lody niezłej jakości, karmel skopany po całości i jest po prostu przyzwoicie, jednak z poczuciem, że te lody są zupełnie bez sensu, skoro w tym samym sklepie za te same pieniądze można dostać podobne smaki wykonane znacznie lepiej. 😉

lody karmelowo czekoladowe z lidla

Pan Tester

Lidl
 • 8/10
  Cena (8,99) - 8/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6.5/10
  Smak - 6.5/10
7.2/10
5 komentarzy
 1. Październik 25, 2019
 2. Październik 25, 2019
 3. Listopad 13, 2018
 4. Listopad 9, 2018
 5. Listopad 8, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.