Lody Karmelowo-Czekoladowe Mcennedy z Lidl [test i opinie]

lody karmelowo-czekoladowe mceenedy testMożna powiedzieć, że sezon lodowy już zakończony, ale właściwie po co kończyć, skoro nie trzeba. Zanim w lodówkach marketowych zacznie się posucha lodowa postanowiłem sięgnąć po kolejne. Tym razem padło na Lidlowe lody karmelowo-czekoladowe z tygodnia amerykańskiego, choć nie wiem czy czasem nie ma ich w stałej ofercie (albo sprzedają się bardzo słabo bo u mnie dostępne są już od jakiegoś czasu, a przecież od tygodnia amerykańskiego już trochę minęło ;)).

Było już tutaj trochę lodów z oferty amerykańskiej Lidla: niedawno Cheeky Caramel, czy takie klasyki jak lody o smaku masła orzechowego czy Cookie Dough. Trzeba przyznać, że wszystkie nawet jeśli nie były wybitne to przynajmniej bardzo dobre. Byłem więc dobrej myśli jeśli chodzi o lody Mcennedy (czyli Lidlowej marki do sygnowania produktów „amerykańskich”).

Cena 8,99zł (chyba, poprawcie mnie jeśli cena jest inna, bo piszę z pamięci) to standard, choć trzeba zaznaczyć, że tutaj opakowanie jest prawie 20% mniejsze niż w przypadku wymionych wyżej.

Jak widać, lody te nie są mieszanką smaków a po prostu dwiema osobnymi warstwami w jednym pudełku. A na dokładkę przez środek biegnie solidna warstwa karmelu.

Zacznę od plusów. Lody czekoladowe, naprawdę solidne, czuć mocno gorzką czekoladę, nie są przesłodzone (dobre takie, nie za słodkie hue hue) no i z naprawdę dużymi kawałkami czekolady w sporych ilościach. Po prostu niezłej jakości czekoladowe lody. 😉

lody takie nie za słodkie

Drugą część stanowią lody karmelowe. I tutaj trochę możecie się zdziwić jeśli preferujecie lody z bardzo wyrazistym smakiem, bowiem przez jakieś pół opakowania byłem przekonany, że jem lody śmietankowe. Karmel w ich smaku jest naprawdę delikatny.

Wiadomo jednak, że nie ma tego złego, czego nie może naprawić duża ilość ciągnącego się karmelu, prawda? No cóż, chciałbym powiedzieć, że stało się tak w tym przypadku, niestety spora ilość karmelu tutaj była, ale z całą pewnością nie był on ciągnący się. Szczerze mówiąc nie wiem co to było, konsystencja była dość dziwna. Bardziej mocno rozpuszczonej galaretki niż karmelu.

skład lody z lidla

Niemniej smak pozostał, ale niesmak pozostał (tak, to zdanie miało tak brzmieć, jestem z niego dumny).

Jak wypada całość? Cytując klasyka – no tak średnio bym powiedział. Same lody niezłej jakości, karmel skopany po całości i jest po prostu przyzwoicie, jednak z poczuciem, że te lody są zupełnie bez sensu, skoro w tym samym sklepie za te same pieniądze można dostać podobne smaki wykonane znacznie lepiej. 😉

lody karmelowo czekoladowe z lidla

Pan Tester

Lidl
 • 8/10
  Cena (8,99) - 8/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6.5/10
  Smak - 6.5/10
7.2/10
3 komentarze
 1. Listopad 13, 2018
 2. Listopad 9, 2018
 3. Listopad 8, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.