Lody Karmelowe z Kremem z Tygodnia Hiszpańskiego Lidl

lody karmelowe z karmelemPoprzedni test dotyczył co prawda lodów z innego tygodnia tematycznego w Lidlu (konkretnie lodów z tygodnia azjatyckiego) ale temperatury na zewnątrz są takie, że musicie mi wybaczyć, że obecnie testuję tylko zimne smaki i to z marketu do którego mam najbliżej i jest szansa, że po drodze na zakupy się nie rozpłynę na asfalcie. Dlatego też dziś sprawdzam dla Was lody karmelowe z kremem marki własnej Lidla Sol&Mar.

Co prawda poprzedni test nie wypadł najlepiej ale z tym wiązałem nieco większe nadzieje, bo jednak szansa na zepsucie lodów karmelowych jest zdecydowanie mniejsza niż lodów o smaku zielonej herbaty. 😛

Powiem Wam szczerze, że nie należę do fanów lodów o smaku karmelu czy toffi (co innego jeśli chodzi o dodatek karmelu do lodów ;)). Podchodziłem więc do nich z dystansem.

lody karmelowe z tygodnia hiszpańskiego w lidluCena tych lodów na może nienajniższym poziomie (biorąc pod uwagę, że to jednak dyskontowa marka i tylko 500ml) ale jak najbardziej do przyjęcia. Koszt: 7,99zł.

Kolor i tym razem nie zachęcał. W sumie nie bardzo wiedziałem cóż to za tajemniczy krem znajduje się w środku… szybko okazało się jednak, że to karmelowe lody z dodatkiem… karmelu! 😛

Baza (czyli lody karmelowe) wypadły sporo lepiej niż się spodziewałem. Przyjemny, mleczno-karmelowy intensywny smak, moim zdaniem nieco za słodkie, przydałoby się tutaj trochę soli moim, ale naprawdę przyzwoita propozycja smakowa.

lidla lody karmelowe z tygodnia hiszpańskiegoDrugi i zarazem ostatni bohater tych lodów to karmel. Fajny, ciągnący się karmel, który został tutaj ulokowany w różnych częściach lodów (nie ma nic gorszego niż cały karmel w jednym miejscu dużego opakowania lodów a później długo, długo nic ;)).

Powiem szczerze że lody te były zaskakująco wciągające. Przesłodzone do bólu, karmelu mogłoby być więcej i nie są to nawet najlepsze lody z ofert tygodni tematycznych w Lidlu… ale mimo wszystko to taka propozycja do której chętnie bym wrócił i śmiało daję 8 za smak. Tak więc Ci z Was, którzy mają podobny gust do mojego mogą śmiało wydać te 8zł i nie będzie płaczu (jak w przypadku zielonej herbaty :P).

Pan Tester

PS śledzicie już mojego Insta? Pewnie tak, ale daję Wam znać. 😉

Lidl
 • 7/10
  Cena (7,99) - 7/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 8/10
  Smak - 8/10
7.3/10
Sending
User Review
1 (1 vote)
9 komentarzy
 1. Sierpień 10, 2017
  • Sierpień 12, 2017
 2. Sierpień 4, 2017
  • Sierpień 4, 2017
   • Sierpień 5, 2017
    • Sierpień 9, 2017
     • Sierpień 10, 2017
 3. Sierpień 4, 2017
 4. Sierpień 3, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.