Lody double caramel i double chocolate z Biedronki

lody z podwójną polewą z Biedronki

Lato dobiega końca, pomyślałem więc, że zanim to się stanie trzeba przetestować jeszcze kilka lodowych propozycji. Dawno nie było tu Biedronki i ich propozycji w tym temacie, dlatego dziś to zmieniam. Testuję dwie propozycje z podwójną polewą: Magnificent Caramel oraz Marletto z sosem czekoladowym.
Obie marki to Biedronkowe pomysły (sklep z insektem w logo ma jakiś fetysz zmian nazw i robienia wielu marek dla swoich lodów – przykładowo rożki Svalya zmieniły nazwę od ostatniego lata 2 lub 3 razy).

Jak pewnie pamiętacie, jakiś czas temu testowałem lody w podwójnej polewie z Lidla. Wypadły nieźle (wciąż jeszcze mam drugą wersję smakową do przetestowania ;)) dlatego oczekiwania co do propozycji Biedronkowych były spore.

Lody Magnificent Caramel

lody z podwójnym karmelem z Biedronki

Zacznę od wersji z karmelem. Zanim przejdę do testu jeszcze słowo o cenach. Sztuka (podobnie jak w przypadku Lidla stosunkowo niewielkich rozmiarów) to koszt 2,49zł, choć ja kupiłem je w niedawnej promce za 1,99zł.

Przejdżmy jednak do smaku. Wersja karmelowa (choć przed testem zakładałem sytuację odwrotną) okazała się nieco słabsza niż wersja z czekoladą o której za chwilę.

lody z podwójną polewą z Biedronki

Podobnie jak w przypadku Lidlowych lodów jakościowo nie można się tutaj przyczepić do niczego. Solidna lodowa baza no i przedewszystkim dwie równie solidne czekoladowe polewy. Ta wierzchnia to naprawdę gruba i chrupiąca warstwa czekolady, następnie karmel i druga, już znacznie cieńsza, warstwa czekolady odzielająca sos od loda.

biedronka lody karmelowe

Lody te mają jeden poważny minus dla mnie. Kupując tego typu produkt oczekujesz, że karmel będzie w formie ciągnącego sosu. Tutaj jednak karmel albo był zmrożony i w postaci stałej tuż po wyciągnięciu go z zamrażalnika, albo gdy już był w postaci płynnej to równie płynne były lody. 😉

Oprócz tego mankamentu lody były bardzo dobre. Całość o dziwo nie wywala skali przesłodzenia w kosmos, jednak przez nieco niedopracowaną strukturę ja raczej nie wrócę. 😉

Lody Marletto z sosem czekoladowym

lody z podwójną polewą z Biedronki

Problemu z polewą nie było w przypadku drugiej propozycji. W tym przypadku polewa nie różni się od lodów Magnificent opisanych wyżej, różni się natomiast lodowa baza.

Ogólnie w tym przypadku czekoladowe jest wszystko od A do Z. Dwie czekoladowe polewy, sos między nimi i na końcu czekoladowe loty.

Mimo wszystko całość nie jest zamulająca. Sam sos czekoladowy to właściwie smak bliższy gorzkiej niż mlecznej czekoladzie. Lodowa baza niczego nie urywa, standardowe czekoladowe/kakaowe lody ze średniej półki.

podwójna polewa lody z Biedronki

skład lodów biedronka

Całość kompozycji jest jednak fajna. Dużo chrupiącej czekolady, ciekawy sos który wnosi trochę również do struktury i intenywny czekoladowy smak przy każdej z warstw. 🙂

Jest to propozycja na pewno godna rozważenia. Mam nadzieję też że seria ta będzie rozwijana. Myślę, żę tego typu czekoladowe opcje w zestawieniu np. z truskawkowym, nieco kwaskowatym sosem byłby świetne. 😉

 

PS: Wybaczcie jakość zdjęć, coś nie złapało ostrości :/

PPS: Subujcie też nasz kanał na YouTube, wkrótce nowe filmy! 😀

Pan Tester

Biedra
  • 7.5/10
    Czekoladowe - 7.5/10
  • 7/10
    Karmel - 7/10
7.3/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
3 komentarze
  1. Wrzesień 18, 2018
  2. Wrzesień 17, 2018
  3. Wrzesień 14, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.