Lody Daim [test i opinie]

test lodów daim

Dziś w teście kolejne lody (w tym sezonie nie powiecie mi, że jest ich za mało ;)). Tym razem coś naprawdę ciekawego. Na moim Instagramie wrzucałem foto lodów Toblerone, ale jako, że uznałem że będą nudne to postanowiłem przetestować inną legendarną już markę: lody Daim na patyku.

Lody Daim – cena

Cena tych lodów, jak możecie się domyślać po cenach innych lodów znanych marek, nie należy do najniższych. 3,99zł to kwota na jaką lody Daim wycenił Lidl gdzie je kupiłem. Lody Toblerone (jeśli będziecie zainteresowani) zostały wycenione na dokładnie tym samym poziomie.

skład lody daim

Lody Daim – smak

Lody po otwarciu nie wyglądają szczególnie imponująco. Jak widzicie na zdjęciu oprócz czekolady jest też trochę chrupiących dodatków (a wiadomo, to zawsze w cenie). Konkretnie są to kawałki migdałowo-karmelowe. Jak Daim to Daim. 😉

Jednak polewa jest bardzo przeciętna. Czekolada cienka, chrupkie dodatki bez wyrazu. Jest słabiutko w tym względzie.

Srodek jest już jednak ciekawszy. Lody Daim to lekko karmelowe lody z kawałkami kruchego karmelu. Jeśli jedliście batoniki Daim lub Milkę Daim to wiecie mniej więcej jakich klimatów można się spodziewać. A spodziewać się można duuużo słodyczy i naprawdę ciekawego efektu kruchego (by nie powiedzieć twardego :P) karmelu.

lody daim opinie

 

cena lody daim

W lodowym wydaniu połaczenie to jednak nie wypada tak dobrze jak chociażby w kooperacji z Milką. Sama baza lodowa to dla mnie małe rozczarowanie. Co prawda smakuje nieźle, ale właściwie nieźle to tyle co mogę powiedzieć, a oprócz tego mamy tutaj bardzo delikatną, powiedziałbym nawet „piankową” konsystencję. Być może niektórym odpowiada, ja nie jestem zwolennikiem tego typu lodów niestety.

lody daim test i opinie

Karmel robi tutaj robotę. To było trudne do zepsucia i nikt tego nie zepsuł. Czy jednak ratuje to testowany dziś produkt? Moim zdaniem trochę tak, polewa poprawna z ciekawymi dodatkami, lody o słabej konsystencji acz smaczne no i chrupiący karmel w środku. O dziwo całościowo lody Daim to takie typowe 7/10, nicz nie urywa, ale też zjadłbym je ponownie… no właśnie, zjadłbym ale nie zjem, jednak cena premium zobowiązuje moim zdaniem do nieco wyższego poziomu. Nawet na sporo niższej półce znajdziecie kilka ciekawszych propozycji.

Pan Tester

Wpadnijcie pogadać z nami do grupy bloga na Facebooku. 🙂

Lidl
 • 3/10
  Cena (3,99) - 3/10
 • 5/10
  Jakość - 5/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
5/10
4 komentarze
 1. Lipiec 13, 2018
 2. Czerwiec 2, 2018
 3. Maj 24, 2018
  • Maj 24, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.