Jogurty FruVita z Musem Truskawkowym i Brzoskwiniowym [test i opinie]

jogurt fruvita z musem

Jogurty FruVita to nie nowość, i markę kojarzy pewnie każdy, kto regularnie robi zakupy w Biedronce. Oferta tego brandu modyfikowana jest dość dynamicznie i co jakiś czas na półkach znajdziemy nowe smaki, czy typu jogurtów. FruVita z musem owocowym wyglądała na całkiem ciekawą propozycję, którą postanowiłem przetestować (nie jest to nowość, ale jakoś nigdy nie miałem okazji próbować).

Zaznaczę od tego, że moje wyobrażenie owocowego musu, to bardzo rozdrobniona, przetarta owocowa papka. Po otwarciu kubeczka FruVita okazuje się jednak, że w środku znajdziemy raczej coś w rodzaju owocowe pianki. Wbijając łyżeczkę w mus, wyraźnie usłyszymy pękające pęcherzyki powietrza. Nie tego się spodziewałem, ale może smak uratuje sprawę.

biedronka jogurt z musem owocowymFruVita z musem truskawkowym jest naprawdę bardzo słodka. Dla mnie za słodka. Producent bardzo chciał uzyskać aromat truskawek, i udało mu się to (choć w dość płaskiej wersji), ale cukier przygniata cały smak. Sytuacji nie ratuje nawet jogurt naturalny na dole, bo ten również podany jest raczej w delikatnej wersji i nie stanowi takiego przełamania jak powinien (jak tutaj)

FruVita z musem brzoskwiniowym była nieco bardziej kwaśna, jednak smak to typowo “jogurtowe” brzoskwinie, czyli dość nachalne próby przekonania nas, że to właśnie smak tego a nie innego owocu.

fruvita jogurtSam jogurt naturalny jest poprawny. Odpowiednio gęsty, może nieco za słodki, ale nie ma się do czego przyczepić.

FruVita z musem nie okazała się tym czego się spodziewałem. Nie był to też dla mnie żaden powiew jogurtowej świeżości i zdecydowanie wolałbym wybrać standardowy jogurt owocowy, niż otrzymać truskawki czy brzoskwinie w postaci nadmuchanej powietrzem pianki. Mały kubek FruVity to koszt 0,99zł w Biedronce.

 • 7/10
  Cena (0,99) - 7/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 4/10
  Smak - 4/10
5/10
7 komentarzy
 1. Styczeń 12, 2018
 2. Wrzesień 11, 2017
 3. Maj 8, 2016
 4. Sierpień 20, 2014
  • Sierpień 20, 2014
 5. Sierpień 19, 2014
 6. Sierpień 18, 2014

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.