Jogobella American Muffin i Apple Pie [test i opinie]

muffin jogobellaKilka tygodni temu postanowiłem przetestować jogurty Jogobella w wersji Blueberry Muffin, Apple Pie oraz Cherry Muffin. Jakoś zapomniałem wrzucić ten ten, więc teraz nadrabiam.

muffin jagodowy jogobellaNie bardzo wiedziałem czego właściwie się spodziewać po jogurcie, który ma imitować ciasto, czy muffiny. Okazało się, że producent postawił na opcję dość zaskakującą, choć moim zdaniem nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa :).

 Jogobella Blueberry Muffin

test jogobelli muffin jagodowyMoim zdaniem z testowanej trójki najsłabszym ze smaków był Blueberry Muffin. O ile jeśli mowa o standardowych smakach Jogobelli (i nie tylko) jagoda i owoce leśne to mój top, tak tutaj nie dość, że jest to mocno przesłodzona, powiedziałbym wręcz cukierkowa wersja, to w dodatku muffin to jakaś masakra.

skład jogobelli jagodowy muffinSeria muffinowych jogurtów ma w środku coś w rodzaju ciasta. Ja osobiście miałem wrażenie jakby ktoś dodał kulki nieupieczonego ciasta, które w dodatku moczą się w jogurcie co najmniej kilku dni a całość jest tak słodka, że wyciska łzy.

Do momentu kiedy trafiłem na ten dziwny dodatek byłem skłonny uznać, że to całkiem normalny jagodowy jogurt, ale ktoś ostro pojechał po bandzie, przynajmniej moim zdaniem :).

Jogobella Cherry Muffin

cherry muffin jogobella testWersja wiśniowa była od jagodowej o tyle lepsza, że mniej słodka i zdecydowanie bardziej owocowa. Spore kawałki wiśni, lekko kwaskowaty posmak… i wreszcie ponownie dochodzimy do tego czegoś co w założeniu miało imitować prawdopodobnie muffina. Ponownie cały obraz tego leży i kwiczy.
skład jogobella cherry muffin

Jogobella Apple Pie

test jogobella apple pieNo i apple pie czyli ciasto które rywalizuje o miano number one w USA chyba tylko z Brownie. Ta wersja przypadła mi do gustu najbardziej. Ciekawy, również dość słodki smak jabłka i bliżej niezidentyfikowanej mieszanki przypraw (jakiś cynamon, korzenie itd). Nie wiem czy ta ciastowa klucha była tutaj taka sama (chyba tak), w każdym razie również tutaj znacząco wpłynęła na smak całości. test jogobella apple pie

Podsumowanie

Jak dla mnie pomysł na dodatek „muffinowy” był totalnie nietrafiony. Może inaczej, pomysł sam w sobie fajny, ale wykonanie to pudło. Zdecydowanie chętniej sięgnąłbym po standardową Jogobellę niż ponownie po Amerykańską limitkę.

Pan Tester

Simply
 • 7/10
  Cena (1,19) - 7/10
 • 5/10
  Jakość - 5/10
 • 3/10
  Smak (Jogobella Blueberry Muffin) - 3/10
 • 4/10
  Smak (Jogobella Cherry Muffin) - 4/10
 • 5/10
  Smak (Jogobella Apple Pie) - 5/10
4.8/10
Sending
User Review
5 (2 votes)
9 komentarzy
 1. Luty 13, 2018
 2. Luty 23, 2016
 3. Luty 21, 2016
  • Luty 22, 2016
 4. Luty 21, 2016
  • Luty 21, 2016
   • Luty 21, 2016
   • Luty 22, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.