Jagodowy Jogurt Grecki Piątnica [test i opinie]

piątnica jogurt grecki

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem fenomen jogurtów greckich, przynajmniej nie tych, które sprzedawane są w naszych kochanych marketach. Jogurtowa, zbita w całość galareta jakoś do mnie nie przemawia. Takiej samej galarety spodziewałem się, kiedy postanowiłem przetestować nowość od Piątnicy: jagodowy jogurt grecki.

owocowy jogurt grecki piątnica skład i kcal

Z opakowania wrzeszczy do nas dumnie hasło “0% tłuszczu” oczami wyobraźni już widzę siebie pięknego, młodego, szczupłego i umięśnionego, bo tuż obok znajdujemy informację o tym, że jogurt grecki Piątnica to także 2 razy więcej białka!
Niestety żadna z tych rzeczy się nie przytrafiła, dlatego, zamiast prezentować moje jędrne pośladki na plaży w Rio (albo co najmniej w Kołobrzegu) piszę recenzję jogurtu w piękne letnie popołudnie.

Po otwarciu opakowania okazuje się, że jogurt jest naprawdę gęsty. Podoba mi się, że jest to naturalny jogurt z wsadem owocowym na dnie, a nie jedna wielka mieszanina. Małe rozróba w strukturze tego deseru i okazuje się, że jagodowego wsadu firma Piątnica nie pożałowała. Jest go naprawdę dużo i wygląda całkiem ok, jest gęsty i ma ładny kolor.

piątnica jogurt grecki jagodowy

Sam jogurt jest dobry, jego struktura nie jest tak galaretowata jak niektórych jogurtów greckich, jest nawet całkiem kremowa, choć znacznie gęstsza niż w przypadku standardowych jogurtów. Smak jest dość zaskakujący, wcale nie jest lekki i delikatny. Jest dobry i… lekko słony. Pewnie gdybym miał jeść wyłącznie jogurt, to odpuściłbym po 3 łyżeczkach, jednak na dnie czekała na mnie jagodowa niespodzianka.

test jogurtów greckich piątnica
Chciałbym się tu rozpisać na temat owocowej części greckich jogurtów Piątnica, jednak jagody są zwyczajnie… jagodowe. I chyba właśnie o to chodzi. Połączenie lekko słonego, gęstego greckiego jogurtu z owocami to moim zdaniem całkiem udany i smaczny projekt. Nie jest to może nic porywającego, ale lepsze to, niż bardzo sztuczne owocowe aromaty w większości tradycyjnych jogurtów owocowych. Pewnie jeszcze sięgnę po inne smaki, jakie są w ofercie, i znając życie dowiecie się o tym niedługo :).

Śledźcie blogowego fejsa , lub profil na Google+ by być na bieżąco i przy okazji dzięki wszystkim, którzy już to robią, za tyle lajków :).

 • 7/10
  Cena (1,44) - 7/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 7/10
  Smak - 7/10
7/10
13 komentarzy
 1. Kwiecień 7, 2016
  • Kwiecień 7, 2016
  • Kwiecień 11, 2018
 2. Październik 18, 2014
  • Październik 18, 2014
  • Kwiecień 11, 2018
 3. Październik 10, 2014
 4. Wrzesień 15, 2014
 5. Sierpień 4, 2014
  • Sierpień 4, 2014
 6. Sierpień 4, 2014
  • Kwiecień 11, 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.