Hiszpańska Tortilla z Chorizo z Lidla

lidl tortilla z chorizoJeszcze do niedzieli trwa tydzień hiszpański w Lidlu. W gazetce reklamowej wypatrzyłem coś zdecydowanie ciekawego a mianowicie tortille w różnych wersjach smakowych. Małe zdziwienie spotkało mnie, kiedy okazało się, że to nie znane wszystkim cienkie placki ciasta z dodatkami (spodziewałem się raczej czegoś takiego, choć w lepszym wydaniu :)). Hiszpańska Tortilla widać wygląda inaczej, mimo wszystko postanowiłem przetestować wersję z Chorizo.
lidl tortillaTortilla z Lidla okazała się być ciężkim, pół kilowym plackiem stworzonym z masy jajecznej, ziemniaków, chorizo i kilku innych składników. Przygotowanie tego dania na patelni trwa 20 minut. Trochę długo. Po ponad kwadransie w kuchni pachnie jak w pizzerii a na moim talerzu leży coś wyglądającego znacznie bardziej smakowicie niż jeszcze chwilę temu.
tortilla z tygodnia hiszpańskiego składJuż podczas krojenia da się zauważyć, że będzie to danie bardzo mączne, zbite i raczej ciężkie. Tak też się stało. Masa jajeczna gra tu pierwsze skrzypce. Nie jestem fanem omletów więc dla mnie bez rewelacji. Jednocześnie nie stwierdziłem również żadnych minusów, więc dostajemy to czego można oczekiwać.
lidl tortilla kcalW środku znajdziemy także sporo ziemniaków. Myślałem, że będzie to spory minus tego dania, ale tak się nie stało. Spore kawałki może nie wnoszą wiele do smaku, ale są fajną podstawą do struktury tego dania.
hiszpańska tortilla z chorizo z lidlaZawodzi mięsna część tortilli z Lidla. Chorizo jest ok, standard. Jednak ilość tej popularnej hiszpańskiej kiełbasy pozostawia wiele do życzenia. Jest jej na tyle mało, że nie wnosi nic specjalnego do smaku moim zdaniem. Do tego w całości znajdziemy wiele nieprzyjemnych tłustych części słoniny czy czegoś w tym stylu…

tydzień hiszpański w lidluCałość ma fajną strukturę, smakuje dobrze, ale moim zdaniem tortilla z chorizo z tygodnia hiszpańskiego ma dwa poważne minusy: chorizo i… brak charakteru. Mało tu przypraw, mało warzyw, mało pikanterii. Dużo natomiast będziecie musieli wyciągnąć z portfela by nabyć to cudo: 7,99zł.

Pan Tester

PS: Kusi mnie pizza z tygodnia hiszpańskiego, ale że jeszcze przez kilka dni nie mam sprzętu do upieczenia jej, to muszę odpuścić. Jeśli jest coś co warto kupić podczas tego tygodnia, to lepiej dajcie znać szybko w komentarzach. 🙂

PPS: Już 1500 fanów na Facebooku śledzi co wcina jakiś gość z neta. So sick.

Lidl
 • 4/10
  Cena (7,99) - 4/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
5.7/10
Sending
User Review
0 (0 votes)
14 komentarzy
 1. Kwiecień 28, 2015
 2. Kwiecień 25, 2015
  • Kwiecień 26, 2015
 3. Kwiecień 25, 2015
 4. Kwiecień 24, 2015
  • Kwiecień 24, 2015
  • Kwiecień 24, 2015
 5. Kwiecień 24, 2015
  • Kwiecień 24, 2015
 6. Kwiecień 24, 2015
  • Kwiecień 24, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.