Granola Lion (test i opinie)

test granoli lionDziś w teście co prawda przegrana opcja z ostatniego głosowania na FB, ale z racji braku ciekawych opcji w ostatnich dniach, oraz faktu, że granola Lion o mało wygrała głosowanie (z chipsami Tesco Finest) postanowiłem, że należy jej się osobny wpis.

Na granolę od Lion wpadłem przypadkowo w Tesco, ale jako, że ostatnio czasami zdarza mi się jeść podobne produkty postanowiłem sprawdzić czy granola pod słynną marką ma do zaoferowania coś ciekawego (szczególnie że moje wybory też ograniczały się głównie do takich słodkich propozycji z dodatkiem czekolady np.).

Granola Lion – cena i skład

Cena płatków Lion nie jest najniższa. Opakowanie kosztuje 6,99zł. W zamian dostajemy 300g produktu o niespecjalnie FIT składzie (patrz poniżej). 😛skład granola lion

Granola Lion – smak

W środku szczerze mówiąć coś innego niż się spodziewałem. Jak dla mnie o wiele za dużo tutaj jest tej luźnej, drobnej części a za mało zbitych kawałków. Można zauważyć, że mamy tutaj 2 rodzaje „płatków” – czekoladowe i karmelowe (przynajmniej patrząc wyłącznie na kolorystykę) oraz trochę bardziej naturalnych ziaren/zbóż.

Trochę zdziwiło mnie, że nie ma tutaj żadnych dodatków np. w postaci czekolady czy czegoś o nieco mniej chrupiącej strukturze. test granola lion

Smakowo było bardzo chrupiąco (może nawet aż za bardzo ;)) ale moim zdaniem super płasko. Smak to jedna wielka słodycz, bez wyraźnego wyczucia czy to karmelu, czy to czekolady, czy czegokolwiek. Po prostu mega, mega słodko (choć nie w jakiś nieprzyjemny sposób) bez czegokolwiek co wyróżniłoby granolę Lion od podobnych (często znacznie tańszych) produktów.

Szczerze mówiąc osobiście jestem w stanie kupić jakościowo i smakowo znacznie lepszą granolę za znacznie mniejsze pieniądze, więc nie widzę sensu bym miał sięgać po wersję Lion ponownie. Na opakowaniu znajdziecie także info o granoli w wykonaniu Cini Minis czy Nesquik, ja raczej odpuszczę. 😉 Granolę Lion podsumuję w 5 słowach: przyzwoite ale nic pozatym.

Pan Tester

PS: Jeśli macie ciekawe propozycje na następne testy dajcie mi znać w komentarzach lub na Facebooku czy też Instagramie (swoją drogą dzięki za już 1200 subów w tym kanale ;)).

 • 4/10
  Cena (6,99) - 4/10
 • 4/10
  Jakość - 4/10
 • 5/10
  Smak - 5/10
4.3/10
Sending
User Review
1 (1 vote)
8 komentarzy
 1. Listopad 23, 2017
 2. Listopad 20, 2017
 3. Listopad 19, 2017
  • Listopad 20, 2017
  • Listopad 21, 2017
 4. Listopad 19, 2017
  • Listopad 20, 2017
 5. Listopad 19, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.