Falafel & Hummus Perla Antipasti [test i opinie]

test falafel i hummus perla lidlDziś postanowiłem przetestować nieco nietypowy produkt. Gotowy hummus z falafelem, który udało mi się dostać ostatnio w Lidlu. Co prawda jeszcze kilka (no, może kilkanaście) miesięcy temu nie znałem ani smaku falafelów, ani hummusu, ale przyznam szczerze, że odkąd spróbowałem po raz pierwszy to nie tylko udało mi się wrócić do tych smaków kilkukrotnie, ale także przygotować domowe wersje (w przypadku hummusu) czy zjeść obie rzeczy w całkiem niezłych knajpach.

Falafel & Hummus z Lidla – cena i skład

hummus składZacznę od tego co pewnie wielu z Was interesuje najbardziej, czyli składu tego produktu. Skład być może nie jest najgorszy, ale kilka baboli się tutaj znalazło. Do przeżycia, ale wiem, że większość fanów hummusowo-falafelowych odrzuci ten produkt na rzecz domowych wersji (i może słusznie ;)).

Cena ustalona została na poziomie który może nie należy do najniższych, ale do przełknięcia. 5,99zł za 220g opakowanie to kwota… rozsądna. 🙂

Hummus z falafelem z Lidla – smak

falafel & hummus z lidlaZacznę od falafela – kulki z ciecierzycy w wykonaniu marki perla wypadły moim zdaniem naprawdę przyzwoicie. Co prawda dla mnie falafel ogólnie jest trochę za suchy, czy jem go w postaci takiego gotowca jak dziś (właściwie to pierwszy raz gdy próbowałem gotowego falafela) czy w knajpie. Ten natomiast smakowo wypadał naprawdę przyzwoicie.

Hummus jeśli chodzi o smak właściwie też nie miał większych minusów. Przyczepić muszę się jednak do struktury. Jadłem już kilka hummusów kupionych w marketach. Jedne były lepsze, inne gorsze, ale jednak konsystencja hummusowa jest do osiągnięcia.

Tutaj tego zabrakło zdecydowanie, bowiem hummus Perla był zdecydowanie zbyt gęsty. Moja teoria jest taka, że producent chciał by kulki z ciecierzycy pozostały na swoich miejscach i wyglądały estetycznie. Cóż udało się to, ale moim zdaniem taki zabieg kosztem tego, że hummus można śmiało było kroić nożem jest nieco bez sensu.

Do całej reszty naprawdę nie mogłem się przyczepić, ale ten jeden element sprawia, że raczezj nie sięgnę ponownie po falafelowo-hummusową propozycję w Lidlu.

Swoją drogą – jakie hummusy dostępne w sklepach uważacie za najlepsze? Może przygotuję jakąś małą konfrontację? 😉

Śledzicie już mojego bloga na Instagramie? Jeśli nie to zerknijcie koniecznie. 😉

Lidl
 • 6/10
  Cena (5,99) - 6/10
 • 6/10
  Jakość - 6/10
 • 6/10
  Smak - 6/10
6/10
Sending
User Review
5 (1 vote)
9 komentarzy
 1. Marzec 13, 2019
 2. Styczeń 3, 2018
 3. Lipiec 11, 2017
 4. Czerwiec 26, 2017
 5. Czerwiec 1, 2017
 6. Maj 30, 2017
  • Maj 31, 2017
  • Czerwiec 2, 2017
 7. Maj 28, 2017

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.