Czarne Tortelloni z Łososiem z Lidla [test i opinie]

tortelloni z łososiem z lidlaPrzed świętami Lidl raczył nam tygodniem Deluxe jak szalony. Niewiele produktów sprawiało, że chciałem je mieć, ale wszelakie Lidlowskie dziwne, niespotykane makarony, zawsze wydają się kuszące. Tym sposobem dochodzimy do czarnych pierożków aka Torelloni z łososiem i serem Ricotta.

tortelloni lidl ricotta i łosośWidziałem w programach kulinarnych i pro przepisach czarne makarony. Barwione były one… wyciągiem z kałamarnicy. Nie sądziłem, że czarne tortelloni z Lidla za 3zł uraczy mnie tymże naturalnym barwnikiem, ale pomyliłem się. Rzut oka na skład i widzimy, że znajduje się tam sepia (wyciąg z kałamarnicy). To taka ciekawostka, bowiem owa sepia nie ma żadnych walorów smakowych, chodzi wyłącznie o nadanie koloru.

lidl czarne tortelloniSwoją drogą czarny makaron robi wrażenie na talerzu. Jeśli ktoś planuje zrobić kolację i chce wywołać dobre wrażenie, to polecam się zainteresować.

Ok przechodzimy do smaku, bo to ten jest tutaj najważniejszy. Po pierwsze ciasto. Walory estetyczne jak najbardziej na plus, smakowo także wypada całkiem dobrze, nie klei się i ma całkiem dobrą jak na gotowca strukturę. Problemem jest natomiast grubość ciasta. Jak dla mnie powinno się je odchudzić o conajmniej połowę.

pierozki tortelloni z lidlaZ drugiej strony farsz jest na tyle wyraźny w smaku, że grubość ciasta nie przeszkadza aż tak bardzo. Na nadzienie składa się łosoś i ser Ricotta. Połączenie na papierze wręcz idealne, przynajmniej dla mnie. Smakowo wypada jednak bardzo, bardzo… rybnie. Nie łososiowo, tylko właśnie rybnie. Bardzo mocny aromat i smak bliżej niezidentyfikowanej ryby. Czułem się jakbym dostawał rybą w twarz przy każdym kęsie, a potem jeszcze kilka ciosów śledziem w podbrzusze. Ricotta to jakieś niedoszłe gastronomiczne marzenie, nie czuć jej tam w ogóle mimo, że stanowi ponad ⅓ składu. Dodatkowo całość ma bardzo mączny posmak. Struktura farszu była dla mnie nie do zniesienia. Smakowo mimo tego, że było bardzo intensywnie, nie było najgorzej.

skład tortelloni lidlCzarne tortelloni jest na pewno ciekawe, tego typu produktów oczekuję po akcji Deluxe, bo jest to coś czego nie spotkamy na większości sklepowych półek. Niestety z wykonaniem było nieco słabiej, ale dodajcie śmietanowy sos ze szpinakiem i macie całkiem dobry, lekko światowy posiłek za mniej niż 5 złotych :).

Pan Tester

Lidl
 • 7/10
  Cena (2,99) - 7/10
 • 5/10
  Jakość - 5/10
 • 5/10
  Smak - 5/10
5.7/10
14 komentarzy
 1. Styczeń 13, 2015
  • Styczeń 19, 2015
 2. Styczeń 6, 2015
 3. Styczeń 5, 2015
  • Styczeń 6, 2015
 4. Styczeń 4, 2015
 5. Styczeń 4, 2015
  • Styczeń 4, 2015
 6. Styczeń 3, 2015
  • Styczeń 3, 2015
 7. Styczeń 3, 2015
  • Styczeń 3, 2015
  • Styczeń 3, 2015
   • Styczeń 3, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.