Cydr Gruszkowy Ikea [test i opinie]

ikea cydr gruszkowyInformowałem pod ostatnim wpisem i na fanpage (swoją drogą jest tam już Was ponad 2000, dzięki wielkie :)), że wybieram się do Ikea. Różne propozycje testów padały, a wśród nich test cydru gruszkowego. Wydawać by się mogło, że będzie dziś alkoholowo, ale niet. Gruszkowy cydr z Ikea skrywa aż 0,1% alko.

W ofercie rzecz jasna znajdziecie także cydr jabłkowy, ale zdecydowałem się na gruszkowy z dwóch powodów. Po pierwsze ostatnio jakoś często zdarza mi się pić klasyczny cydr, po drugie kiedyś kupiłem w Ikea coś podobnego w butelce jak od szampana właśnie o smaku gruszkowym i było super.

gruszkowy cydr z ikei składNapój nie należy do najtańszych. Za puszkę trzeba zapłacić 4,99zł. Design tej ostatniej jest moim zdaniem minimalistycznym majstersztykiem, przydałoby się trochę więcej takiego stylu na półkach polskich sklepów.

Napój jest raczej średnio gazowany. Przy przelewaniu do szklanki, raczej nie uraczycie efektu wylewania się piany, bo ta się raczej nie tworzy (tak, tak wiem, piana tworzy się w piwie z miliona różnych powodów). Kolor? Standardowo cydrowy. 🙂

No dobra, ale jak to smakuje? Moim zdaniem całkiem nieźle i orzeźwiająco. Nie ma tutaj zbyt wiele słodyczy, jest za to sporo samej gruszki. Naprawdę niezły aromat tego owocu. Bąbelki też takie jak trzeba i ile trzeba. Moim zdaniem trochę jednak brakuje oprocentowania. Nie mówię, że dużo, ale te 2%-3% były by idealne na upalny dzień.

test cydru z ikeaPrzy najbliższej okazji pewnie spróbuję również wersji jabłkowej, bo ogólnie cydr by Ikea, mimo że procentowo nie taki jak powinien być, to jednak nawet w kategoriach standardowego napoju daje radę na tle masy przesłodzonej i przegazowanej konkurencji. Ze swojej strony mogę polecić podobny produkt w szklanej, dużej butelce.

A co do cydrów, jak wspomniałem wyżej lubię, ale zauważyłem, że sporo w marketach bardzo słabych produktów w tym temacie się pojawia, a że ekspertem nie jestem to pytanie do Was co warto kupić?

Jak lubicie tego typu sprawy ale wasz budżet jest mocno ograniczony to koniecznie sprawdźcie test Frumalta.

Ikea
 • 5/10
  Cena (4,99zł) - 5/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 8/10
  Smak - 8/10
6.7/10
Sending
User Review
5 (1 vote)
7 komentarzy
 1. Lipiec 15, 2015
 2. Lipiec 14, 2015
  • Lipiec 15, 2015
   • Lipiec 15, 2015
 3. Lipiec 14, 2015
 4. Lipiec 14, 2015

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.