Bakalland: Koko Loko, O! Żesz Sezam, Cud Miód, Słona Ona, Love Las

bakalland nowe przekąskiOstatnio pojawiało się na blogu sporo chipsów, dziś mam dla Was test przekąsek nieco innych. Mimo, że producentem jest Bakalland, który może kojarzyć się z bakaliami, czyli tematem porywającym jeśli chodzi o sernik, ale niekoniecznie jeśli chodzi o słodkie i słone przekąski do filmu, ale to pozory bo jest zaskakująco.

Do wyboru mamy kilka wersji przekąsek (będę nazywał całość przekąskami, bo w sumie trudno mi to jakoś lepiej skategoryzować, sami zobaczycie dlaczego ;)).

Zanim przejdę do krótkiego opisu każdej z nich to trochę o cenie i składzie. Jeśli chodzi o cenę to mimo, iż piszę o jednej serii produktów, to każdy z nich ma inną. Jest to o tyle zrozumiałe, że głupotą byłoby gdyby prażona kukurydza kosztowała tyle, co np. orzechy nerkowca. Tesco wycenia więc całość na 2,49 lub 3,49zł.

Można także przypuszczać, że jak to z nowościami bywa, za jakiś czas cena spadnie pewnie do poziomu 2-3zł.

Skład także jest nietypowy. Jedna seria a różnice diametralne. Niektóre wersje świetne pod tym względem, inne już mniej (pełne składy poniżej). W każdym razie i tak znacznie lepiej niż chipsy ;).

Ok, przejdźmy do najważniejszego – smaku. Jak zazwyczaj w takich przypadkach zacznę od najsłabszej do najlepszej (moim zdaniem oczywiście) wersji, choć przyznam szczerze, że one są tak różne, w wielu względach, że ciężko je połączyć w jedno zestawienie.

Bakalland Koko Loko

bakalland koko lokoWersja Koko Loko składa się z oblanej w czekoladzie kokosowej kostki (wiórki kokosowe zbite w kostkę i oblane czekoladą) oraz prażonego kokosowego nerkowca. Właściwie nie wiem czy powinniście się sugerować faktem, że umieszczam to na ostatnim miejscu, bo ja zwyczajnie nie lubię kokosu w większości postaci.

skład koko loko bakallandMoja dziewczyna stwierdziła, że kokosowe kostki w czekoladzie smakują jak Bounty, więc jeśli je lubicie (ja fanem nie jestem) to powinno przypaść Wam do gustu, gdyż drugi element, czyli kokosowy nerkowiec (tak, też pierwsze słyszę) daje radę (choć nie rozpływam się nad nim :)).

test koko loko bakallandTa wersja to koszt 3,49zł.

Bakalland O! Żesz Sezam

bakalland o! żesz sezamO! Żesz Sezam to ciekawy pomysł, są to orzeszki arachidowe w miodzie  no i jak można się domyślać obsypane sezamem. Smakowo jednak były dla mnie wyłącznie poprawne. Na plus fajna, chrupiąca skorupka, ale zdecydowanie bardziej delikatna niż w orzeszkach tego typu.

bakalland o! żesz sezam bakalland testJednak na minus dość banalny i mało wyrazisty smak. Fajnie chrupało, było lekko słone, lekko słodkie, i właściwie tyle :).

Ale i cena niższa: 2,49zł.

o żesz sezam

Bakalland Słona Ona

bakalland kukurydza prażona słona onaSłona Ona ląduje w środku stawki, nie dlatego, że była najmniej smaczna, bo dorównywała dwójce o której przeczytacie za chwilę, ale z całego zestawu ten smak był po prostu już dla mnie mocno oklepany, bo jadłem taką kukurydzę kilkukrotnie.

Jeśli nie próbowaliście prażonej kukurydzy w takiej formie, to zdecydowanie polecam!

Cena: 2,49

Bakalland Love Las

love las bakalland

Dwa ostatnie smaki to chyba ogólnie jedne z najciekawszych przekąsek jakie jadłem w tym roku.

Love Las to dla przykładu żurawina z sokiem z jagód oraz migdały w białej (choć jest bardziej fioletowa ;)) czekoladzie. Jadłem kiedyś przekąskę migdały Wasabi, która udała się średnio, za to na słodko wyszło to świetnie.

Żurawina nasączona sokiem gra tu fajny kwaskowaty przerywnik do chrupiących i słodkich migdałów. Czekolada to tak naprawdę bardziej polewa, choć trudno mi ją jakoś opisać. Z całą pewnością nie jest to klasyczna czekolada.

Cena 3,49 ale mogę śmiało polecić.

Bakalland Cud Miód

cud miód bakalland

Wersja Cud Miód wydawała się banalna w porównaniu do niektórych mieszanek opisanych wyżej. Jednak moim zdaniem trafia w punkt. Jest świetnie wykonana i to sprawia, że chce się wracać do tej wersji.

skład bakalland cud miódKukurydza w miodzie jest fajna, ale to nerkowiec robi tutaj robotę. Uprażony miód stał się tak naprawdę cienką, chrupką, słodką warstwą. W środku zaś stosunkowo miękki nerkowiec. Dla mnie perfekcja.bakalland cud miód test

Pan Tester

 • 6/10
  Cena (2,49-3,49) - 6/10
 • 7/10
  Jakość - 7/10
 • 6/10
  Smak (Koko Loko) - 6/10
 • 6.5/10
  Smak (O! Żesz Sezam) - 6.5/10
 • 7.5/10
  Smak (Słona Ona) - 7.5/10
 • 8/10
  Smak (Love Las) - 8/10
 • 9/10
  Smak (Cud Miód) - 9/10
7.1/10
Sending
User Review
4 (2 votes)
9 komentarzy
 1. Sierpień 16, 2016
  • Sierpień 18, 2016
   • Sierpień 20, 2016
 2. Sierpień 16, 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.