Frytki Aviko Super Crunch

Frytki Aviko Super Crunch testTen test miał pojawić się dzień po teście rybnych nuggetsów Frosta… cóż okres przed świąteczny jest bardzo pracowity, więc pozostaje mi się cieszyć, że udało mi się spiąć te testy w jednym tygodniu :D. Przechodząc do rzeczy, dziś w teście frytki Aviko Super Crunch w wersji super long ;).

Ogólnie niespecjalnie ciągnie mnie do testowania frytek, ale zaciekawiło mnie w jaki sposób Aviko zrobiło super chrupkie frytki i jak wypada całość w praktyce.

Co prawda nie jestem fanem tych cienkich frytek, ale innych z tej serii akurat nie było, więc musi wystarczyć (są jeszcze karbowane między innymi).

skład aviko super crunchFrytki kosztowały 7zł za 750g, całkiem normalnie jak na Aviko, ale patrząc na całość rynku… no cóż, 750g pociętych ziemniaków – sami oceńcie ile to powinno kosztować :).

Zastanawiałem się jak osiągnięta zostanie ta „super chrupkość” okazało się, że całość to nie tylko chwyt marketingowy, bowiem już w składzie zaznaczone jest, że frytki zostały obtoczone w „neutralnej ryżowej panierce”. Szczerze nie miałem pojęcia czego mam się spodziewać po tej panierce, bo chyba takowej jeść okazji jeszcze nie miałem .

Frytki piekłem w piekarniku bez tłuszczu, ale oczywiście jest opcja także frytkownicy (które również nie posiadam – muszę się chyba sprzedać jakiemuś producentowi AGD bo braki są zbyt duże ;)).

aviko frytki z panierką ryżowąOk frytki upiekłem, spróbowałem i… przyznam, że to rzeczywiście zdecydowanie najbardziej chrupkie frytki jakie miałem okazję jeść :). Efekt ten może nie jest powalający, ale zazwyczaj frytki nie chrupią w ogóle a te jednak znacznie, więc tutaj plus (przyznam byłem zaskoczony pozytywnie, myślałem, że super crunch to tylko chwyt marketingowy).

Aviko frytki super chrupkiePanierka ma też minusy (choć niektórzy może uznają je za plus), że wpływa ona także na smak frytek. Nie jest to jakaś zmiana znacząca, ale dość specyficzna, mączna nuta jest tutaj wyczuwalna. Całość jakby mniej… ziemniaczana. Trudno mi to opisać, ale frytki smakowo są po prostu inne jak dla mnie ;).

Frytki Aviko Super Crunch – podsumowanie

Czy sięgnę raz jeszcze po frytki Super Crunch? Myślę, że tak, chętnie spróbuję wersji karbowanej, bo jednak te cienkie to dla mnie zawsze najsłabsza z wersji. Całość jednak nie zawodzi – miały chrupać bardziej niż standardowe frytki i tak właśnie było.

Pan Tester

8 komentarzy
 1. Grudzień 19, 2016
  • Grudzień 20, 2016
 2. Grudzień 18, 2016
  • Grudzień 19, 2016
  • Grudzień 19, 2016
  • Grudzień 19, 2016
  • Grudzień 20, 2016
  • Grudzień 28, 2016

Dodaj komentarz